Ota yhteyttä

Hyvä Diili Mentoripankki on valtakunnallinen sähköinen palvelu, josta löytyy tietoa yrittäjän oppisopimuskoulutukseen liittyvästä ohjauksesta, mentorina toimimisesta sekä ohjauksen käytännöistä. Mentoripankissa on tällä hetkellä mukana 21 oppisopimustoimijaa eri puolilta Suomea.

Alla näet kaikkien mentoripankissa mukana olevien oppisopimustoimistojen ja niissä mentoriyhteyshenkilöinä toimivien yhteystiedot.

Ammattiopisto Lappia
Oppisopimustoimisto

Meeri Linna
meeri.linna@lappia.fi
http://www.lappia.fi/oppisopimus
Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia, oppisopimustoimisto
Terhi Haapaniemi
terhi.haapaniemi@omnia.fi
http://www.omnia.fi/
Etelä-Savon ammattiopisto
Esedu oppisopimuspalvelut, Pieksämäki

Tapani Rytkönen
tapani.rytkonen@esedu.fi
http://www.esedu.fi/oppisopimus
Hyria koulutus
Elina Oinaanoja
elina.oinaanoja@hyria.fi
http://www.hyria.fi
Hämeenlinnan seudun oppisopimustoimisto
Sinikka Koskiluoto
sinikka.koskiluoto@kktavastia.fi
https://www.kktavastia.fi/oppisopimustoimisto/
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, Jyväskylän oppisopimuskeskus
Kaija Haapasaari
kaija.haapasaari@jao.fi
http://www.jao.fi/oppisopimuskeskus
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä, Työelämäpalvelut
Elina Rantala, elina.rantala@keuda.fi
Jorma Käyhkö, jorma.kayhko@keuda.fi
http://www.keuda.fi/
Kpedu oppisopimuspalvelut
Anu Haapasalo
anu.haapasalo@kpedu.fi
http://www.kpedu.fi/
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky, Oppisopimuspalvelut
Vesa Talikka
vesa.talikka@fai.fi
http://www.fai.fi/oppisopimus
Management Institute of Finland MIF Oy
Olli Jämsén
olli.jamsen@mif.fi
https://mif.fi/
Optima kuntayhtymä, Aikuis- ja työelämäpalvelut, Oppisopimustoimisto
Rune Nyman
rune.nyman@optimaedu.fi
http://www.optimaedu.fi/
Oulun seudun ammattiopisto
Oppisopimusyksikkö

Anne Pudas, anne.pudas@osao.fi
http://www.osao.fi/
Perho Liiketalousopisto Oy
Raija Soive
raija.soive@perho.fi
http://perho.fi/
Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria
Anja Sivonen
anja.sivonen@riveria.fi
http://www.riveria.fi/
Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto POKE
Työelämäpalvelut

Heli Skantz
heli.skantz@poke.fi
https://poke.fi/
Savon koulutuskuntayhtymä, Savon oppisopimuskeskus
Kirsi Tikkunen
kirsi.tikkunen@sakky.fi
http://www.sakky.fi/oppisopimuskoulutus/
Sedu Aikuiskoulutus, Oppisopimuspalvelut
Minna Sainio
minna.sainio@sedu.fi
http://www.seduaikuiskoulutus.fi/
Suomen Liikemiesten Kauppaopiston Aikuiskoulutus
Emilia Sorsa
Emilia.Sorsa@bc.fi
http://businesscollege.fi/
Stadin aikuisopisto, Oppisopimuskoulutus
Sirpa Katajalaakso
sirpa.katajalaakso@hel.fi
http://www.oppisopimus.hel.fi/
Tampereen seudun ammattiopisto Tredu, oppisopimuskeskus
Päivi Myllymaa
paivi.myllymaa@tampere.fi
http://www.tredu.fi/
Vamia Oppisopimuspalvelut
Ami Kuula
ami.kuula@vamia.fi
https://vamia.fi/oppisopimus/
Ylä-Savon ammattiopisto, oppisopimustoimisto
Katja Turunen
katja.turunen@ysao.fi
http://www.ysao.fi/