Ota yhteyttä

Hyvä Diili Mentoripankki on valtakunnallinen sähköinen palvelu, josta löytyy tietoa yrittäjän oppisopimuskoulutukseen liittyvästä ohjauksesta, mentorina toimimisesta sekä ohjauksen käytännöistä. Mentoripankissa on tällä hetkellä mukana 21 oppisopimustoimijaa eri puolilta Suomea.

Alla näet kaikkien mentoripankissa mukana olevien oppisopimustoimistojen ja niissä mentoriyhteyshenkilöinä toimivien yhteystiedot.

Ammattiopisto Lappia
Oppisopimustoimisto

Mari Määttä
Mari.Maatta@lappia.fi
http://www.lappia.fi/oppisopimus
Business College Helsinki, oppisopimukset (ammatti- ja erikoisammattitutkinnot)
Minna Lähdeaho
minna.lahdeaho@bc.fi
https://www.bc.fi/
Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia, oppisopimustoimisto
Erika Keränen
erika.keranen@omnia.fi
Siru-Liina Leppimäki
siru-liina.leppimaki@omnia.fi
http://www.omnia.fi/
Etelä-Kymenlaakson ammattiopisto Ekami, Yrityspalvelut
Sari Pietiläinen
sari.pietilainen@ekami.fi
http://www.ekami.fi/oppisopimus
Etelä-Savon ammattiopisto
Esedu oppisopimuspalvelut, Pieksämäki

Tapani Rytkönen
tapani.rytkonen@esedu.fi
http://www.esedu.fi/oppisopimus
Hyria koulutus
Kirsti-Liisa Virta
kirsti-liisa.virta@hyria.fi
http://www.hyria.fi
Hämeenlinnan seudun oppisopimustoimisto
Sinikka Koskiluoto
sinikka.koskiluoto@kktavastia.fi
https://www.kktavastia.fi/oppisopimustoimisto/
Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Koulutuskeskus JEDU
Työelämä- ja oppisopimuspalvelut

Teuvo Vähäsarja
teuvo.vahasarja@jedu.fi
https://www.jedu.fi/
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, Työelämä- ja yrityspalvelut
Anna Taipale
anna.taipale@gradia.fi
https://www.gradia.fi/yrityksille
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä - Keuda
Elina Rantala
elina.rantala@keuda.fi
https://www.keuda.fi/
Koulutuskeskus Salpaus
Eila Ollilainen
Eila.Ollilainen@salpaus.fi
https://www.salpaus.fi/
Koulutuskuntayhtymä OSAO
Virpi Spangar
Virpi.Spangar@osao.fi
http://www.osao.fi/
Kpedu oppisopimuspalvelut
Keski-Pohjanmaan ammattiopisto

Anne Brandt
anne.brandt@kpedu.fi
http://www.kpedu.fi/
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä
Karita Stenfors-Selkälä
Karita.Stenfors-Selkala@lhkk.fi
Tuula Vuorenpää
Tuula.Vuorenpaa@lhkk.fi
Jaana Jussila
Jaana.Jussila@lhkk.fi
Esa Pussinen
Esa.Pussinen@lhkk.fi
https://www.lhkk.fi/
Management Institute of Finland MIF Oy
Olli Jämsén
olli.jamsen@mif.fi
https://mif.fi/
Optima kuntayhtymä, Aikuis- ja työelämäpalvelut, Oppisopimustoimisto
Rune Nyman
rune.nyman@optimaedu.fi
http://www.optimaedu.fi/
Perho Liiketalousopisto Oy
Raija Soive
raija.soive@perho.fi
http://perho.fi/
Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria
Pia Perämäki
pia.peramaki@riveria.fi
http://www.riveria.fi/
Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto POKE
Työelämäpalvelut

Heli Skantz
heli.skantz@poke.fi
https://poke.fi/
Rastor-instituutti
Marjo Selkinen
marjo.selkinen@rastorinst.fi
https://www.rastorinst.fi/
Savon ammattiopisto koulutuskuntayhtymä, Savon oppisopimuskeskus
Yrityspalvelut
Kirsi Tikkunen
kirsi.tikkunen@sakky.fi
https://sakky.fi/
Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Sedu
Eija Aro
eija.aro@sedu.fi
https://www.sedu.fi/fi
Stadin ammatti- ja aikuisopisto, Oppisopimuspalvelut
Moona Waltari
Moona.Waltari@hel.fi
http://www.oppisopimus.hel.fi/
Tampereen seudun ammattiopisto Tredu, oppisopimuskeskus
Päivi Myllymaa
paivi.myllymaa@tampere.fi
http://www.tredu.fi/
Vamia Oppisopimuspalvelut
Mia Malmsten
mia.malmsten@vamia.fi
https://vamia.fi/oppisopimus/
Ylä-Savon ammattiopisto, oppisopimustoimisto
Katja Turunen
katja.turunen@ysao.fi
http://www.ysao.fi/