Ota yhteyttä

Hyvä Diili Mentoripankki on valtakunnallinen sähköinen palvelu, josta löytyy tietoa yrittäjän oppisopimuskoulutukseen liittyvästä ohjauksesta, mentorina toimimisesta sekä ohjauksen käytännöistä. Mentoripankissa on tällä hetkellä mukana 21 oppisopimustoimijaa eri puolilta Suomea.

Alla näet kaikkien mentoripankissa mukana olevien oppisopimustoimistojen ja niissä mentoriyhteyshenkilöinä toimivien yhteystiedot.

Ammattiopisto Lappia
Oppisopimustoimisto

Meeri Linna
meeri.linna@lappia.fi
http://www.lappia.fi/oppisopimus
Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia, oppisopimustoimisto
Terhi Haapaniemi
terhi.haapaniemi@omnia.fi
http://www.omnia.fi/
Etelä-Savon ammattiopisto
Esedu oppisopimuspalvelut, Pieksämäki

Tapani Rytkönen
tapani.rytkonen@esedu.fi
http://www.esedu.fi/oppisopimus
Hyria koulutus
Kirsti-Liisa Virta
Kirsti-Liisa.Virta@hyria.fi
http://www.hyria.fi
Hämeenlinnan seudun oppisopimustoimisto
Sinikka Koskiluoto
sinikka.koskiluoto@kktavastia.fi
https://www.kktavastia.fi/oppisopimustoimisto/
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä, Jyväskylän oppisopimuskeskus
Kaija Haapasaari
kaija.haapasaari@jao.fi
http://www.jao.fi/oppisopimuskeskus
Keski-Pohjanmaan oppisopimustoimisto
Hannele Häli
hannele.hali@kpedu.fi
http://www.kpedu.fi/
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä, Työelämäpalvelut
Elina Rantala, elina.rantala@keuda.fi
Jorma Käyhkö, jorma.kayhko@keuda.fi
http://www.keuda.fi/
Lounais-Hämeen ammatillisen koulutuksen ky, Oppisopimuspalvelut
Vesa Talikka
vesa.talikka@fai.fi
http://www.fai.fi/oppisopimus
Optima kuntayhtymä, Aikuis- ja työelämäpalvelut, Oppisopimustoimisto
Rune Nyman
rune.nyman@optimaedu.fi
http://www.optimaedu.fi/
Oulun seudun ammattiopisto
Oppisopimusyksikkö

Anne Pudas, anne.pudas@osao.fi
http://www.osao.fi/
Perho Liiketalousopisto Oy
Raija Soive
raija.soive@perho.fi
http://perho.fi/
Pohjois-Karjalan aikuisopisto
Teemu Kokko
teemu.kokko@pkky.fi
http://www.pkky.fi/aiko
Savon koulutuskuntayhtymä, Savon oppisopimuskeskus
Sari Pietiläinen
sari.pietilainen@sakky.fi
http://www.sakky.fi/oppisopimuskoulutus/
Sedu Aikuiskoulutus, Oppisopimuspalvelut
Minna Sainio
minna.sainio@sedu.fi
http://www.seduaikuiskoulutus.fi/
Suomen Liikemiesten Kauppaopiston Aikuiskoulutus
Kirsi Järvinen
kirsi.jarvinen@businesscollege.fi
http://businesscollege.fi/
Stadin aikuisopisto, Oppisopimuskoulutus
Sirpa Katajalaakso
sirpa.katajalaakso@hel.fi
http://www.oppisopimus.hel.fi/
Tampereen seudun ammattiopisto Tredu, oppisopimuskeskus
Päivi Myllymaa
paivi.myllymaa@tampere.fi
http://www.tredu.fi/
Vaasan rannikkoseudun oppisopimustoimisto
Ami Kuula
ami.kuula@vaasa.fi
http://oppisopimus.vaasa.fi/
Ylä-Savon ammattiopisto, oppisopimustoimisto
Katja Turunen
katja.turunen@ysao.fi
http://www.ysao.fi/
Äänekosken ammatillisen koulutuksen ky
POKE oppisopimuskoulutus

Heli Skantz
heli.skantz@poke.fi
http://www.poke.fi/fi/oppisopimuskoulutus