Ota yhteyttä

Hyvä Diili Mentoripankki on valtakunnallinen sähköinen palvelu, josta löytyy tietoa yrittäjän oppisopimuskoulutukseen liittyvästä ohjauksesta, mentorina toimimisesta sekä ohjauksen käytännöistä. Mentoripankissa on tällä hetkellä mukana 21 oppisopimustoimijaa eri puolilta Suomea.

Alla näet kaikkien mentoripankissa mukana olevien oppisopimustoimistojen ja niissä mentoriyhteyshenkilöinä toimivien yhteystiedot.

Ammattiopisto Lappia
Oppisopimustoimisto

Mari Määttä
Mari.Maatta@lappia.fi
http://www.lappia.fi/oppisopimus
Business College Helsinki, oppisopimukset (ammatti- ja erikoisammattitutkinnot)
Minna Lähdeaho
minna.lahdeaho@bc.fi
https://www.bc.fi/
Espoon seudun koulutuskuntayhtymä Omnia, oppisopimustoimisto
Vesa Mykkänen
vesa.mykkanen@omnia.fi
http://www.omnia.fi/
Etelä-Savon ammattiopisto
Esedu oppisopimuspalvelut, Pieksämäki

Tapani Rytkönen
tapani.rytkonen@esedu.fi
http://www.esedu.fi/oppisopimus
Hyria koulutus
Elina Oinaanoja
elina.oinaanoja@hyria.fi
http://www.hyria.fi
Hämeenlinnan seudun oppisopimustoimisto
Sinikka Koskiluoto
sinikka.koskiluoto@kktavastia.fi
https://www.kktavastia.fi/oppisopimustoimisto/
Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Koulutuskeskus JEDU
Työelämä- ja oppisopimuspalvelut

Teuvo Vähäsarja
teuvo.vahasarja@jedu.fi
https://www.jedu.fi/
Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, Työelämä- ja yrityspalvelut
Anna Taipale
anna.taipale@gradia.fi
https://www.gradia.fi/yrityksille
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä, Yritys- ja elinvoimapalvelut
Elina Rantala, elina.rantala@keuda.fi
Jorma Käyhkö, jorma.kayhko@keuda.fi
http://www.keuda.fi/
Koulutuskuntayhtymä OSAO
Anne Pudas
anne.pudas@osao.fi
http://www.osao.fi/
Kpedu oppisopimuspalvelut
Keski-Pohjanmaan ammattiopisto

Anne Brandt
anne.brandt@kpedu.fi
http://www.kpedu.fi/
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä
Karita Stenfors-Selkälä
Karita.Stenfors-Selkala@lhkk.fi
Tuula Vuorenpää
Tuula.Vuorenpaa@lhkk.fi
https://www.lhkk.fi/
Management Institute of Finland MIF Oy
Olli Jämsén
olli.jamsen@mif.fi
https://mif.fi/
Optima kuntayhtymä, Aikuis- ja työelämäpalvelut, Oppisopimustoimisto
Rune Nyman
rune.nyman@optimaedu.fi
http://www.optimaedu.fi/
Perho Liiketalousopisto Oy
Raija Soive
raija.soive@perho.fi
http://perho.fi/
Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä, Riveria
Anja Sivonen
anja.sivonen@riveria.fi
http://www.riveria.fi/
Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto POKE
Työelämäpalvelut

Heli Skantz
heli.skantz@poke.fi
https://poke.fi/
Rastor-instituutti
Marjo Selkinen
marjo.selkinen@rastorinst.fi
https://www.rastorinst.fi/
Savon koulutuskuntayhtymä, Savon oppisopimuskeskus
Kirsi Tikkunen
kirsi.tikkunen@sakky.fi
https://sakky.fi/
Sedu Aikuiskoulutus, Oppisopimuspalvelut
Minna Sainio
minna.sainio@sedu.fi
http://www.seduaikuiskoulutus.fi/
Stadin ammatti- ja aikuisopisto, Oppisopimuspalvelut
Sirpa Katajalaakso
sirpa.katajalaakso@hel.fi
http://www.oppisopimus.hel.fi/
Tampereen seudun ammattiopisto Tredu, oppisopimuskeskus
Päivi Myllymaa
paivi.myllymaa@tampere.fi
http://www.tredu.fi/
Vamia Oppisopimuspalvelut
Ami Kuula
ami.kuula@vamia.fi
https://vamia.fi/oppisopimus/
Ylä-Savon ammattiopisto, oppisopimustoimisto
Katja Turunen
katja.turunen@ysao.fi
http://www.ysao.fi/